Kategoriler
Blog

Diş Muayeneleri Ne Zaman Yapılmalıdır?

Dişler vücudumdan en önemli yerlerden biridir. Çünkü dişlerin sağlığının bozulması hem vücuttaki farklı organlara zarar verecek hem de kötü bir görünüm verecektir. Dişler gülümsendiğinde ilk göze çarpan yerdir. Bu nedenle oldukça önemlidir. İyi bakılmadığında dişlerde problemler ortaya çıkabilmektedir. Dişteki problemlerin tedavisinin geç yapılması diş kayıplarına yol açabilmektedir. Bu nedenle bu tür problemlerden kaçmak için herkesin düzenli bir şekilde diş muayenesi yaptırması gerekmektedir. Diş muayenesi sırasında dişlerin detaylı bir şekilde muayenesi yapılmaktadır.

Diş Muayenesi Nedir?

Diş muayenelerinde ağız, diş ve diş eti sağlığı detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir. Düzenli aralıklar ile yapılan diş muayeneleri ağızda, dişte ya da diş etlerinde olası olan sorunların erkenden görülmesini sağlamaktadır. Ağız sindirim sisteminin başlangıç noktası olduğundan dolayı vücut sağlığı için de ağız ve dişlerin bakımı iyi bir şekilde yapılmalıdır. Ağız ve diş sağlığının ihmal edilmesi durumunda sadece dişlerde değil diş etlerinde de sorunlar çıkabilmektedir. Diş muayeneleri sırasında gerekli görülen durumlarda farklı tetkikler de yapılmaktadır. Bu nedenle bu muayeneler ileride bir sağlık problemi çıkmaması için ya da önlenmesi için oldukça önemlidir.

Diş Muayeneleri Ne Zaman Yapılmalıdır?

Çocukların 6 yaşlarından itibaren Konya diş muayenesi yaptırmaları önerilmektedir. Çünkü bu yaşlarda yapılan tedaviler ve muayeneler ile gelecek zamanlarda diş ve ağız sağlığı korunmuş olmaktadır. Çocuklar dışında herkesin iyi ve sağlık ağız ve diş sağlığı için 6 ayda bir diş muayenesi olması gerekmektedir. Bu aralıklar ile diş muayenelerine gidilmesi olası problemleri engelleyerek önüne geçebilecektir. Diş muayenelerinde ağız ve dişler detaylı bir şekilde muayene edilir. Genelde ilk muayenede herhangi bir tedavi uygulanmamaktadır. Bu muayenelerde problemler saptanır ve ona göre bir yol çizilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir