Diş Protez Konya - Diş Protez Ücretleri 2021

diş protez konya

Diş Protez Konya Hakkında Bilgiler

Dişlerin tamamen işlevsiz kalması ve daha pek çok sebepten ötürü diş kaybı yaşanabilir. Diş kaybı problemlerinin nedenleri ise çürüme, bozulma, genetiğe dayalı dayanıksız diş yapısı, ağız bakım ve hijyen eksikliği gibi temellere dayanmaktadır. Bu sebepler karşısında diş kaybının gerçekleşmesi kaçınılmaz bir durum olmaktadır. Diş protez Konya yapan kliniğimiz, diş kaybı sorununa karşılık çözüm ve tedavi yöntemleri uygulamakta rol oynar.

Diş Protez Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Proteze Alışma Süreci

Hastaların en çok tereddüt ettiği nokta, protezin ağız dokusuna uyuşup uyuşmayacağı ve ne kadar sürede proteze alışma durumu olacağı gibi nedenlerdir. Vücut protezlerinden farklı olarak, daha kolay bir şekilde ve daha kısa bir sürede ağız yapısı proteze alışabilmektedir.

 

Proteze alışma süreci kısa bir süreç olsa dahi ağız yapısının, eklemlerin, çenenin ve dilin genel olarak alışması biraz vakit alabilmektedir. Hastaların özellikle, protez yaptırma endişelerini en aza indirebilmek için uzman diş hekimlerimiz aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamaktadır. Protez diş uzmanı olarak, profesyonel hareket eden hekimlerimiz tedavi sürecini ve nasıl daha rahat bir şekilde proteze alışabileceğinizi detaylı bir şekilde açıklar. Ayrıca  protez diş uzmanı olarak, yitirilen diş işlevlerini yenilemek için sağlıklı bir şekilde tedavi metotları yapıyoruz.

Protez Çeşitleri Ve Farklı Uygulamaları

Protez uygulamaları farklılık gösterdiği için çeşitleri bulunmaktadır. Birincisi, eskiden beri süregelen hareketli ve bölümlü protez türüdür. Ağız içinde diş kaybedilmiş bölgelerin dayanağı ile oluşturulan protezdir. Destek dokuları olarak isimlendirilen kret ile diş, çene ve ağız yapısına göre protezlerin yerleştirilmesi farklılık göstermektedir. Eğer ağız içerisinde hiçbir şekilde diş yoksa protez destek almadan uygulanır. Total protez olarak isimlendirilen bu çeşit, kasların ve biraz zamanın yardımıyla hastalar proteze alışırlar. Bir diğer protez uygulaması ise parsiyel protezlerdir. Ağızda dişler var ise dişlerden destek alarak protezi uygularlar. Bu protez türünün kısa bir zaman diliminde  yapılması ve ekonomik boyutu açısından uygun olması gibi pozitif yönleri bulunmaktadır. Son olarak immediat protezler ise, diş kaybının tamamen oluştuğu koşullarda diş çekim yaralarının iyileşmesi evresinde uygulanmaktadır. Bu süreç boyunca hastanın yemek yeme vb. Fonksiyonlarının tamamen işlevsiz kalmaması adına geçici yapılan protezlerdir.

pic

Randevu & Bilgi Alma Formu