Kategoriler
Blog

İmplant Diş Tedavisi İçin Kullanılan Markalar

İmplant diş tedavisi için kullanılan farklı markalarda protezler vardır. Bu tip protezler, protez kullanıcıları tarafından kullanılan en popüler protezlerden biridir. Ancak implantlarınızın bozulmaması ve daha fazla ağrıya neden olmaması için implant diş tedavisi için doğru implant markasını seçmeniz gerekir. Acı verici deneyimlerden kaçınmak için buna çok dikkat etmelisiniz. Kaliteli malzemelerden yapılmış implantları seçmelisiniz. İmplant yapımında kullanılan malzemelerden bazıları aşağıdadır.

Hangi İmplant Markası Seçilmeli?

Plastik – İmplant protezler için kullanılırlar çünkü bu malzemeler diğer protez türlerini yapmak için kullanılır. Bu malzeme çenelerindeki eksik dişlerin yerine takma diş yaptırmak isteyenler için idealdir. Ayrıca dişlerinde kırık veya kırık olanlar ve eksik dişlerini restore ettirmek isteyenler için de harikadır. Tüm bu faydalarının yanı sıra plastik protezler de daha doğal görünmektedir.

Metal – Bu prosedür için kullanılan diş implantları için de popülerdirler. İmplantlar için altın, gümüş ve platin gibi metaller kullanılır. Bu metaller hipoalerjeniktir ve alerjik reaksiyonlara eğilimli değildir. Sonuç olarak, takma dişleri taktığınızda kendinizi rahatsız hissetmeyeceksiniz. Metal protezler de harikadır çünkü plastik olanlardan daha güçlüdürler.

İmplantlar Hangi Malzemelerle Üretilir?

Termoform – İmplant diş tedavisi için kullanılan malzemeler genellikle termoformda kalıplanır. Kalıplama, malzemenin dışarıdaki sıcaklığa bağlı olarak genişlemesini ve büzülmesini sağlar. Termoform, implantlar için idealdir, çünkü herhangi bir olası tasarımda şekillendirilebilir. Bu malzemelerin kullanımı güvenlidir ve çok fazla ağrıya neden olmaz.

Flexicoat – Bu malzeme yumuşaktır ancak son derece dayanıklı ve güçlüdür. Protezleriniz için olası herhangi bir tasarıma kalıplanmasını sağlayan termo-plastik bir etkiye sahiptir. Takma dişlere kalıplamak için yeterince sertleşene kadar ısı ve basınç altında tutulmasına izin veren özel bir termoform malzeme kullandığı için kullanımı kolaydır.

Doğru İmplantı Nasıl Seçmeliyim?

Konya implant diş tedavisi için en iyi implantları seçmek söz konusu olduğunda, tüm bu malzemeleri göz önünde bulundurmalısınız. Bunu yaparsanız, kesinlikle en iyi sonuçları alacaksınız. Daha doğal görünen ve sizin için rahat olan protezleri bulabileceksiniz. Esnek, dayanıklı ve güçlü protezleri kullanabileceksiniz. Herhangi bir şüpheniz varsa, diş hekiminizle konuştuğunuzdan emin olun, böylece implantlarınız için en iyi malzemeleri seçmenize yardımcı olabilir. Ne kadar çok seçeneğiniz olursa, sonuçlarınız o kadar iyi olur.

https://konyaimplant.com/ adresine tıklayarak implant ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir